таг / смути

Доколку и покрај брзото и динамично живеење сè уште наоѓате начини да се храните здраво, тогаш со сигурност смутито е дел од вашата секојдневна рутина. Лесно, брзо и едноставно за подготовка, а одлично за внесување на голема количина на витамини, миниерали и хранливи материи, смутито полека си се наметна како задолжителен дел од секојдневието на многумина.

Кога станува збор за здрава храна, овошјето и зеленчукот секогаш го имаат приматот на пиедесталот и се најважните состојки кои никогаш не треба да ги тргнеме од нашата дневна исхрана.

Чувајте го срцето и уживајте во овие состојки!

Сакате да намалите некој килограм? Пробајте го ова смути кое содржи вкусни зеленчици со малку сок од зелен лимон. Ова смути, содржи и витамини Ц и К, бета-картоен, манган и многу антиоксиданси кои му помагаат на телото да се прочисти.

Следниот пат кога ќе подготвувате смути, обидете се да ги одбегнете овие најчесто грешки.

Сигурно досега не сте помислиле да искомбинирате ананас и ѓумбир? Овие две состојки, заедно со малку јогурт и спанаќ, ќе ја зголемат вашата енергија и ќе ви помогнат да го издржите денеот кој ве чека.

Како всушност вашето смути од здрав оброк во чаша богат со нутрициенси станува шеќерна бомба... Oдговорот на ова прашање го дава еден од најпознатите експерти за шеќер, Проф. Д-р Роберт Лустиг.

Смути за поубава кожа и посјајна коса!

Детоксикација во чаша. Многу хранливи состојки, антиоксиданти и состојки кои го подобруваат имунитетот.

Добијте ја потребната доза кафе. Здраво, вкусно, евтино. И, знаете што содржи!

Витамин Ц во течна форма...

FB Препораки