таг / семинар

Од 20-21 Mај 2017 во Белград се одржа првиот SCCS (Strength & Conditioning Coaches Seminar) во организација на Борис Симурина. Семинарот беше наменет за кондициски тренери кои работат во групни и индивидуални спортови, персонални тренери и фитнес ентузијасти.

Во извонредна амтосфера овој викенд помина семинарот за понежниот пол на кои присуствуваат 70 УЧЕСНИЦИ!!!

Основачот на "Д Стронгест", Алексовски Ивица овој викенд беше на 10-часовен семинар во Софија, Бугарија под водство на Гранд Мајсторот Љубомир Јорданов. Алексовски е "Full Instructor" под водство на ГМ Јорданов.

На 13 и 14 јуни, во Скопје се одржа првиот танцов семинар за Кизомба. За сите што не знаат што е Кизомба, тоа е танц кој доаѓа од далечната Ангола која со текот на годините станува еден од најпoпуларните танци низ светот.

Викендов нашите претставници од „Д Стронгест & РУТС БЏЏ“, на чело со Председателот на Македонската Федерација за Бразилска Џиу Џица, Алексовски Ивица имаа привилегија и можност лично да се запознаат и учат директно од најдобриот борец во бразилска џиу џица досега, Роџер Грејси.

Изминатиот викенд, во малата сала во С.Ц. „Јане Сандански", во заедничка организација на Македонскиот олимписки комитет и Македонската кошаркаркарска федерација (МКФ) односно ЗКТМ при МКФ, се одржа Семинар за обука на тренери, активност која беше одобрена и поздравена од страна на ИОК и ФИБА, а на која како предавачи се јавија Џакомо Браида (Италија) и Јанко Луковски.

Македонскиот олимписки комитет (МОК) со големо задоволство известува дека на 25 и 26 септември 2015 година (петок и сабота), Здравствената комисија на МОК ќе организира семинар по спортска медицина кој ќе се одржи на Универзитетот на туризам и менаџмент во Скопје.

Михајло Шејкероски (Академија Пандев), Метин Далип (ФК Шкендија) и Владимир Вуксановиќ (ФК Работнички) се нашите претставници на меѓународен семинар за кондициска подготовка во фудбалот што се одржа во Загреб од 31 мај до 01 јуни во организациј на Европската асоцијација за кондициска подготовка.

FB Препораки