таг / рузмарин

Вкусното италијанско лепче може да се направи во многу варијанти, а особено ароматична е оваа со свеж рузмарин...

Комбинација од здрав десерт со зимска арома која ќе ве стопли од внатре...

Одличен микс од вкусови и мириси...

Наменета за ладните зимски денови, за стоплување и најадување.

Тиквата е сезонски продукт што не смеете да го избегнете. Плени на вкус и мирис, но и со нутритивните својства. Затоа, ако ви здодеала варена или печена, пробајте ја оваа варијанта. Можеби малку покалорична, но оди во поладните денови со црвено вино за душа. 

Тркнете до најблиската грмушка и наберете неколку гранчиња од овие зимзелени иглички ако случајно претерате со дигање тегови.

Лесен и посен оброк кој не одзема време...

За пред некоја рекреативна тура...

Одлична закуска со ниско калорична, а високо хранлива вредност. Ако направите поголема количина може да ви замени и цел оброк.

Одлични колачиња за старт на денот со шолја утринско кафе.

Лосост е лесен и брз за приготвување, многу сочен и вкусен. Може да се послужи во комбинација со нај различно вариво и секаков компир, освен жив нели.

FB Препораки