таг / рецепт

Овој фит колач е едноставен, брз и неверојатно вкусен. Со оглед дека секое готвење е со цел, овoj рецепт e за оние кои внимаваат на својата линија, токму заради нутритивните вредности.

Да се јаде здраво не значи дека е морално да останете верни на диетата или купување на "специјални" производи од село.

Одлично безглутенско хељдино дуо со многу нутрициски придобивки, органско и гарантирано вкусно за јадење.

Кој не ја пробал му се крати од македонштината :)

Креативни рецепт алтернативи со мини јајца од препелица...

Во зима и ваква закуска понекогаш е дозволена. Особено ако по дома ви останале вишок оладени мекици што не ви се привлечни за јадење како предходно. 

Прекрасна летна вегетаријанска варијанта на мусака. 

Капачињата можат да послужат за сигурен транспорт...

Вкусно рециклирана турлитава во тортиља...

Во воведниот краток разговор со Бијамба, сумо борач од Монголија кој моментално живее во САД, тој открива дека сумо борачите на дневно ниво јадат прилично доста здрави калории (околу 10000 калории - нешто што можеше да се претпостави према нивната конституција), но најинтересниот дел доаѓа кога тој открива дека најчесто јадење на менито му е еден вид чорба. 

Вкусен џем кој не дочека да биде намачкан на леб...

FB Препораки