таг / поддршка

Глобалната мултибренд продавница за спортска облека, исхрана и фитнес опрема Polleo Sport започна кампања за поддршка на младите спортисти во Македонија.

Претседателот на Џудо федерацијата на Македонија (ЏФМ) Филип Иванов имаше официјален работен состанок со Мариуш Визер, претседател на Меѓународната џудо федерација (ИЏФ).

Нова поддршка на MOK во насока на развојот на џудото во Македонија.

Фондацијата "Child & Famiy" под раководство на Lyoness, успешно го реализираше вториот дел од големата хуманитарна акција за помош на точно шест скопски семејства – чии домови беа уништени од разорните поплави во периодот од изминатиот месец.

На состанокот меѓу претседателот на МОК, д-р Васил Тупурковски и претседателот на ИОК, д-р Томас Бах беше договорена нова финансиска помош за нашите најдобри алпски скијачи, во износ од почетни 36.000 американски долари.

Средба на претседателите на МОК и ФБСМ, д-р Васил Тупурковски и Бетим Вренези.

Средба на претседателите на МОК, АМС и КФМ со нашите најдобри каратисти.

Униор алатите за велосипеди сега се официјални партнери на четирите водечки UCI World Tour екипи: Etixx - Quick-Step Cycling Team, Movistar Team, Team Sky и Trek-Segafredo.

Како поддршка на јануарскава критична маса и ние сакаме да си кажеме дека возиме велосипед во зима и не сакаме луѓето да не мислат за „наопаку“ како овие двајцава.

FB Препораки