таг / обувки

Патиките се основа на секој спорт. Цврстата и стабилна база е нешто што е предуслов за успешен тренинг и елиминирање на несаканите повреди на долг рок.

Полека но сигурно, новогодишното шопинг лудило го зема својот залет. Секој од нас се обидува да пронајде некој интересен, несекојдневен подарок за своите најблиски. Земајќи во предвид дека имаме повеќе блиски луѓе кои сакаме да ги даруваме но исто така не заборавајќи дека зимскиот одмор се ближи, ние во Скаут Аутдор Шоп подготвивме акција или Новогодишна Весела Математика, во која што повеќе купуваш толку повеќе добиваш.  

Во Република Македонија спортовите во природа секоја година се во сè поголем подем. Младината ги отфрла пороците, и почнува со практикување на вакви активности. Не постои човек на планетата, кого оваа информација нема да го израдува.

Марио Шаревски како истражувач на Македонија кој е постојано на својот велосипед ги препорачува Adidas Terrex патиките.

Eдинствена можност да станете сопственик на обувки од италијанскиот бренд SALEWA, кои имаат врвен квалитет и супериорен дизајн, за одлична цена.

Во денешно време има голем број на фирми кои произведуваат облека и обувки за деца што гарантираат сигурност, удобност и навистина е тешко да се направи правилниот избор. Постојат нeколkу факти што треба да ги знаете за карактеристиките на детското стапало, а ќе ви помогнат при изборот на вистинските обувки.

Патиките се неизоставен дел од опремата на речиси сите спортисти. Времето во кое живееме и можностите кои истото ни ги нуди, од нас прават потрошувачи со бескрајни опции на избор, вклучувајќи ја во тоа и спортската опрема. Во целиот тој избор од дизајни, модели и брендови, сте се запрашале ли некогаш како настанала денешната спортска патика?

Кога станува збор за планинарење или прошетка во природа обувките претставуаат проблем за тоа како да се одберат правилни обувки, а притоа да се чувствуваме комфорно при движењето и да уживаме во убавините на природата.

Голем избор на облека, обувки, додатоци и опрема од актуелната пролет/лето 2014 колекција на германскиот бренд JACK WOLFSKIN, само во Scout Outdoor Shop.

Пред две недели на ден среда, Адидас ги открива своите Primeknit FS, комбинација од копачка и чорапа во едно, а наредниот ден Најки ги објавува своите Magista, спортски обувки кои исто така се комбинација од 2 во едно. На страна од боите, тие изгледаат неверојатно слично..

Ако се думате за тоа какви патики да си купите во зависност од тоа што вежбате еве мала помош која може да ви ги скрати маките. Има и мал пасус за чорапите, кој што се можеби исто толку битни колку и патиките.

FB Препораки