таг / НБА

За разлика од обичните топ 10 компилации на забивања во редовните НБА кола, оваа ја крстивме со кромид бидејќи е нешто посебно. Сублимат на најдобрите десет од цела 2013/14 сезона. 

Како за инат на сите скептици, а како најдобрата вест за сите што поддржаа и веруваа, Перо Антиќ е избран како еден од најдобрите дебитанти кои ќе настапат на ѕвездите во подем на Ол Стар викендот кој ќе се одржува од 14ти до 16ти февруари во Њу Орлеанс.

Раководството на Светската кошаркарска организација - ФИБА, овој викенд ќе одржи состанок во Сингапур на кој што треба да бидат прифатени најавените промени со кои европската кошарка треба да се приближи до најсилната кошаркарска лига, НБА.

Она што ќе ти остане откако ќе се избришат сите други работи, и кешот, и славата и оние светкавите работи на прстите, а ќе ти останат само Адидаските. Со кратки зборови, сè!

FB Препораки