таг / натпревар

На ден 24.05.2019 година нашата атлетска репрезентација настапи на атлетскиот митинг во Елбасан Албанија.

Изминатиот викенд ( 08-10 Фебруари 2019) се одржаа 3 Фис натпревари во сноуборд (дисциплина велеслалом ) во Витци, Грција на кои настапија 14 македонски сноубордери од 4 клуба ( Полар, SSNL , XMKD и Пелистер )

 

По успешниот натпревар минатата година, ве каниме на Fit Games vol.2 – подобар, поголем и уште позабавен настан! :)

На 18ти Ноември македонските вушу санда клубови со свои членови земаа учество на шестото издание на отвореното вушу првенство во Осло, Норвешка.

Изминатиот викенд, на 23-24ти септември, Атлетската Федерација на Македонија ги организираше финалните натпревари за КУПОТ на Македонија во младинска конкуренција.

Академијата за боречки вештини "ЗА НЕД ДО" од Битола во периодот од 5 до 7 мај 2017 година зеде учество на Светскиот шампионат во боречки вештини кој и годинава се одржа во Сер а на покана на Грчката федерација за боречки вештини и градоначалникот на општина Сер.


На 07.10.2018 година (недела) се оддржа второто издание на Fit Games Vol. 2 - натпревар во функционален фитнес. Натпреварот помина во одлична атмосфера. Квалитетот на натпреварот беше на неспоредливо поквалитетно ниво во однос на минатогодишниот.

Во саботата на 31-ви Март во Ски Центарот Маврово се случи првиот Jam Session кој покрај најавата за силен ветер се одржа и се беше во најдобар ред.

На 1 октомври во Скопје ќе се одржи Business Run 2017, штафетна трка за тимови од македонскиот бизнис сектор.

Кошаркарската селекција "3х3" го освои првото место на Младинскиот Олимписки фестивал во Бугарија.

Академијата за боречки вештини "ЗА НЕД ДО" од Битола на покана на Грчката федерација за боречки вештини во периодот од 4 - 5 март 2017 година учествуваше на 6-тиот Интернационален и 10-тиот Сегрчки Фестивал за боречките вештини "Мигдониа" 2017-та кој се одржа во Солун а каде учествуваше и нашиот тим кој ја претставуваше Република Македонија при што освои 20 златен и 4 сребрени медали.

FB Препораки