таг / миоки

На седмото издание на меѓународниот џудо куп „Миоки Опен” кој во саботата (29.10.2016) се одржа во СЦ Јане Сандански настапија вкупно 513 натпреварувачи од 14 Држави. Во прекрасна спортска атмосфера љубителите на овој спорт можеа да уживаат во одличните борби.

Во организација на Џудо клубот Миоки од Скопје во саботата (31.10.2015) во СЦ Борис Трајковски беше одбележан Меѓународниот ден на џудото со традиционалниот џудо турнир „Миоки Опен” кој се одржува по шести пат. 

Овој викенд, спортскиот центар „Борис Трајковски“ беше домаќин на петтото по ред издание на интернационалниот турнир „Миоки Опен 2014“ која мина во супер атмосфера и организација од страна на џудо клубот „Миоки“ од Скопје. 

FB Препораки