таг / лук

Интензивно макало полно со здравје!

Одличен намаз кој ние го искористивме во солени палачинки, но исто би бил вкусен и здрав во комбинација со интегрални тестенини или печен компир...

И покрај тоа што живеам во земјата (Кина) на „супер храна", во која може да се вбројат различни корења, треви, „чудни" овошки и се разбира храната без која не се може, печурките, како составен дел од мојата исхрана се неколку состојки за чии бенефити често знаеме да заборавиме...

Интензивен, ароматичен и пикантен сос, кој одлично се вклопува како мезе со сирење или сувомеснато...

Лесен и посен оброк кој не одзема време...

Лесен ручек со „рибешко” доколку сакате да додадете протеин и омега 3 на вашата трпеза. 

Спремно калорично макалце кое топло ви го препорачуваме како дел од вашето планинарско мени...

Вкусни мачканици со доза здравје...

Убава паштетка од риба која и до една недела може да го аранжира вашиот фрижидер, но и вашите сендвичи.

Оди со леб, оризовки и слични додатоци за мачкање, а уште поубаво ќе оди како мезе со пијалоци при спортско финале. 

Вкусно макало со најмакедонски продукти. Оди како одличен додаток во зимски бургери, а се мачка и на леб (некоја поздрава варијанта) со сирење или кашкавал. Едно, до две парчиња максимум, инаку станува опасно!

FB Препораки