таг / лимон

Јако освежително за секоја доба од денот и ноќта!

Несомнено е дека лимонот е еден од најздравите овошја на планетава. Овој цитрус е исклучително корисен за лекување на бројни здравствени проблеми, вклучувајќи инфекции на грлото, запек, проблеми со забите, внатрешно крварење, реума, изгореници, дебелина, респираторни заболувања и висок крвен притисок.

Започнавте ли утрински ритуал за пролетно прочистување? Ви даваме неколку предлози како да се ослободите од трагите што ги оставила зимата...

Сардината изобилува со омега 3 и омега 6, богата е со протеини и витамини, а особено со витаминот А, Д и Е. Бидејќи е ситна риба и се наоѓа ниско на синџирот на исхрана, сардината не содржи тешки метали како што е случај со покрупните риби. Со други зборови, нема причина зошто сардината да не биде дел од вашата секојдневна исхрана.

Изненадувачки вкусни и погодни за секоја пригода...

Вкусни и крцкави...

Ситниците го прават животот, а малите промени во исхраната го чуваат здравјето. Ова е мала „обврска" наутро, но со голем бонус за вас.

Гурмански оброк богат со омега 3 масни киселини...

Портокали, лимони, лимети, помело, мандарини, цитрони... секој член на оваа фамилија е вистинска ѕвезда по содржината на витамин Ц, но пофалбата може да оди многу подалеку од тоа. Читајте и активирајте ги цедалките...

Лесен и посен оброк кој не одзема време...

Освежителна салатка за секаква комбинација...

FB Препораки