таг / кокосово масло

Погледнете го видео рецептот за една вкусна кајгана со тофу, органски намаз од рукола и домати и кокосово масло за пржење... Уживајте!

Вкусен млечен пијалок, кој може да биде одлична припрема за сладок сон или солиден антиинфламаторен пијалок за спортисти.

Започнува сезоната на празници, снег, скијање и ниски температури, а во пакет доаѓаат и вирусите, настинките, црвениот нос и болното грло. Започнете уште веднаш со стратегија за природна имунизација за да се заштитите и себе и вашите блиски.

И тоа суров, без вклучување рерни и плотни, а вкусен прсти да излижеш...

На изглед не се воопшто привлечни, но си ја вршат работата за која се наменети – лесно сварливо гориво во моменти кога ви е потребна енергија!

Кога британскиот истражувач капетан Џејмс Кук пристигнал на полинезиските острови во Тихиот Океан, тој и неговите морнари биле воодушевени од здравиот и убав изглед на локалното население.

Освен што е вкусно и со секоја лажичка ве транспортира до некоја тропска плажа, кокосовото масло убедливо поседува и здравствени придобивки. Ладно цеденото кокосово масло има таква хемиска структура што телото попрво го искористува за добивање енергија отколку за складирање на истата за „црни денови".

Ако се уште не сте тркнале да се обезбедите со тегличка кокосово масло, еве ви неколку причини денес да го направите тоа.

FB Препораки