таг / кампања

Глобалната мултибренд продавница за спортска облека, исхрана и фитнес опрема Polleo Sport започна кампања за поддршка на младите спортисти во Македонија.

На 7-ми октомври 2018 година заврши една уникатна приказна. Skopje Run 10K финишираше со рекорден број на учесници и кампања која поттикна зголемување на филантропијата во Македонија. Тимот на Skopje Run 10K, Сојуз на спортови на Град Скопје, заедно со СОС Детско село ја отворија можноста за купување на хуманитарни километри онлајн неколку месеци пред самата трка.

Никогаш не е доцна да ги замениш лошите навики со здрав начин на живот! Кампањата #BOOST YOUR HEALTH ја лансира Polleo Sport со цел да ја подигне свеста за водење здрав начин на живот. Подигнување на свеста меѓу сите нас ќе го подобри квалитетот на живот. Не само кај помладите лица, туку и меѓу поискусните. Никогаш не е доцна да го промените стилот на живот. Се додека чувството е добро, и на крај на денот ќе си кажете – ДА! Навистина вреди!

Една дефиниција вели: убавината е величина која добива вредност со текот на времето. Охридско езеро според оваa дефиниција е едно од најубавите природни места во светот, со историја од 4 милиони години. Дали ќе остане така ?

Во следните три месеци ќе се реализира кампања за здрави заби насловена како „Патот до здрави заби". Во овој период, дечињата ќе имаат можност, низ игра и забава, да се едуцираат како да ги мијат своите запчиња, колку често и зошто е важно редовно и правилно да се четкаат запчињата.

Ако ти звучи убаво да учествуваш во означувањето на планинарска патека на твоето Водно слободно кликни тука. 

Polleo Sport ја започнува кампањата "BREAK YOUR LIMITS". Со оваа иницијатива сакаме да ги мотивираме поединците да ги поместат сопствените граници, без разлика дали се работи за стил на живот, поздрава и квалитетна исхрана, грижа за секојдневните активности или било која активност што ќе ја помести вашата сопствената граница што сами ја поставувате.

Со минатонеделната промоција на нови производи без додаден шеќер во новата продавница во Градскиот Трговски Центар во Скопје Виталиа ја започнува кампањата "Помалку шеќер за повеќе здравје". Следејќи ги препораките на Светската здравствена организација Виталиа започна со производство на нова линија на производи без додаден шеќер и воедно започна со намалување на шеќерот во својот асортиман.

Перфекција бидејќи еден лист хартија е доволен за да пренесе порака до 285 илјади луѓе наместо фрлање флаери на сите страни. Од сега вака само за промоција на кампањи...

Новата реклама на Викторија Сикрет покрај витките фиданки на ангелите беше надополнета и со слоганот „Перфектното тело“. На три Британки им пукна филмот поради тоа што сметаат дека унифицираната тенка става на моделите не е единствената што е „перфектна“.

Ако сте од оние кои пред да отидете на било каква спортско авантуристичка тура на отворено или пак можеби само на здодевно плажирање се прашувате дали воопшто ви треба крема за сончање, нека ви текне на ова. 

FB Препораки