таг / документарен

Од неговото бурно семејно минато и лошиот однос со неговиот татко, преку постанување на најмладиот пливач кој соборил светски рекорд на негова 15 годишна возраст, многуте златни медали во Атина, Пекинг и Лондон, алкохолот, канабисот и казните, до најдекорираниот Oлимпиец на светот со 23 олимписки медали од кои 19 златни - погледнете го документарецот за можеби најперфектниот пливач и спортист на планетата - Мајкл Фелпс. И не заборавајте, тек овие денови следат најинтересните натпревари во пливање во РИО2016! 

Овој четврток, дечките од НаТочак (со сплотени сили од повеќето македонски градови) ќе направат промоција на документарниот филм Велосипеди вс. Автомобили (Bikes vs Cars) кој ја разработува истата онаа тематика за која Критична Маса врти секој месец.

FB Препораки