таг / чоколадо

Овој здрав чоколаден мус е полн погодок кога сакаш да јадеш нешто богато и со крем. Погледнете го видеото за да видите како да го направите.

Повеќето луѓе што редовно јадат чоколадо ќе се изненадат кога ќе слушнат дека на некои луѓе не им се допаѓа вкусот на чоколадото. Тие се изненадени затоа што чоколадите се навистина вкусни.

Дали патот што завршува во најблиската слаткара или сендвичара ви создава задоволно, скокотливо чувство? Епа не за долго, ваквата храна на долгорочен план се поврзува со депресија.

Ако телото и мозокот ви велат „стоп“ кога ви треба најмногу енергија, применете некој од овие совети за инстант освежување и дополнителна концентрација.

Ама може и подобар од вистинскиот, ова е рецепт што веднаш ќе го засакате...

Дали всушност кога секоја ваша клетка извикува „чоколадо“, токму тоа е она што телото го бара? Се испоставува дека сепак можете да ја прерипнете чоколадната коцка, бидејќи всушност кризата е само за еден елемент од чоколадото, а тоа не е шеќерот...

Одличен спој на мирис и вкус кој ќе ве стопли во најладните денови...

Брз, здрав, органски, хранлив, а пред сè превкусен чоколаден десерт. Лесно се подготвува, а придобивките за вас и оние околу вас се многубројни. Наместо да посегнете по готови пудинзи или чоколади, задоволете ја вашата потреба со десерт за душа што ќе ви донесе здравје.

Појадок пред трка или десерт без поголема грижа на совест...

Во познатата сцена под туш од Хичковиот "Психо" како вештачка крв било користено течно чоколадо... 

Ако едноставно не можете да живеете без чоколадо, сигурна сум дека оваа информација многу ќе ве израдува: суровото какао ви нуди можност да го претворите вашиот копнеж по фабрички произведените чоколади во конзумирање на супер-хранливи домашни чоколадни колачи и торти.

FB Препораки