таг / босилек

Јако освежително за секоја доба од денот и ноќта!

Одличен додадок за тестенини...

Еве една поинаква консумација на хранливите шитаке печурки. Се мачка на што било, но и така се јаде.

Прекрасна млечна салатка...

За 24 часа добивата екстра ароматично сирење, а воедно тоа е најтешката работа од овој рецепт, дури да отстои...

Добра идеја за вишокот босилек. Вака приготвен може да отстои во фрижидер и до 2 години.

Додадете вкус и здравје во вашите летни оброци со само неколку зелени ливчиња...

Вкусен и ефикасен безглутенски оброк. Пастата верно и парира на класичната, а здравствените придобивки се дуплирани во позитива.

Прелив за салата или „дресинг” на кој буквално ќе се закачите...

Вкусен омлет за јак доручек...

Домашно подготвени или од продавница, пелатите се одличен партнер на тестенините, а босилекот го дополнува вкусот до едно големо „мама миа“...

FB Препораки