таг / блендер

Кога станува збор за здрава храна, овошјето и зеленчукот секогаш го имаат приматот на пиедесталот и се најважните состојки кои никогаш не треба да ги тргнеме од нашата дневна исхрана.

Колку пати досега си имаш ветено дека од утре ќе се храниш здраво и ќе посветиш повеќе внимание на твоето тело? Денес е вистинскиот ден за да го оствариш тоа!

Само испечете лепче и уживајте во вкусот...

Наменета за ладните зимски денови, за стоплување и најадување.

Ако некогаш сте се думале дали соковник или блендер, еве. И не е работата која техника дава поздрава течност. И двете направи си имаат позитивни страни само зависи за што ви требаат.

Како всушност вашето смути од здрав оброк во чаша богат со нутрициенси станува шеќерна бомба... Oдговорот на ова прашање го дава еден од најпознатите експерти за шеќер, Проф. Д-р Роберт Лустиг.

Прелив за салата или „дресинг” на кој буквално ќе се закачите...

Веганско ќофте со интересно име и безброј варијанти, а секоја вкусна.

FB Препораки