таг / адидас

Во вистински баварски дух, новите адидаски се направени од матерјал отпорен на повраќаници и пиво. Пооригинално, здравје. 

Веќе некое време спортскиот гигант Адидас соработува со организацијата Преговори за океанот”, посветена на намалување на отпадот во водите, а плодот од нивната соработка е тоа што пластиката од океаните сега може удобно да ги краси вашите стапала...

Марио Шаревски како истражувач на Македонија кој е постојано на својот велосипед ги препорачува Adidas Terrex патиките.

Адидас официјално ги претстави новите „adizero 99g", дупло полесни од стандардните модели...

Пред две недели на ден среда, Адидас ги открива своите Primeknit FS, комбинација од копачка и чорапа во едно, а наредниот ден Најки ги објавува своите Magista, спортски обувки кои исто така се комбинација од 2 во едно. На страна од боите, тие изгледаат неверојатно слично..

Овој пат понежниот пол ја раздвижува приказната за Adidas Terrex! Погледнете ја Елена Бубало - аеробик тренер и нејзината причина зошто таа како страстен планинар ги избра Adidas Terrex патиките!

Марјан Бонев (државен шампион во планинско трчање во Македонија за 2015) ви ги препорачува Adidas Terrex патиките.

Од Мексико 1970 (првото Светско што одело во етер) па до денес во Бразил, Ади Даслер ги има дизајнирано и сошиено сите 12 тркалезни есецнии кои се тркалале на Мундијалите. Одиме по ред, од раѓањето на бубамарата, преку нејзиниот бурен пубертет до денешната Бразука.

Кога баба ми разбра дека Меси, Суарез и бандата под логото на адидас може да се појави на терен во плетка на стапалата, многу се израдува! 

Затоа што потта стварно напнува кога се слева (и останува) по наочарите во екот на напорите што ги вложуваме за време на тренинг, спортување, велосипед итн. Адидас од идната година ќе направи иновативно хидрофобично справување со овој течен феномен.

FB Препораки