Наслов

Пикантни тиквички за добро мезе

Брзо, ефикасно и многу вкусно мезе

 
  • 2 тиквички
    1 чаша пармезан*
    бибер
 

1. Тиквичките се лупат и им се отстранува мекиот дел со семките. Се рендаат на ситно и се мешаат со пармезанот и биберот.

2. Се формираат топчиња и потоа се сплескуваат тенко на хартија за печење

3. Се пече 20 минути на 200 степени

*наместо пармезан може да користите и некој друг цврст, сув кашкавал кој треба да биде ситно изрендан

 

 

 

22 Јули 2014

За авторот