Наслов

Француски тост

Вкусен појадок за вкусен почеток на денот...

 
  • 8 парчиња леб
  • 2 јајца
  • 1 лажиче цимет
  • 1/2 шолја млеко
  • 50 грама путер
  • рендана кора од лимон
 

1. Се подготвува смеса од јајца, млеко, цимет и рендана кора од лимон.

2. Се потопуваат патчињата леб и од двете страни, а потоа се пржат на путер.

3. Одлична комбинација со овошје или мармалад.

28 Март 2017

За авторот