Наслов

Банана сендвич

Одличен десерт за убав ден...

 
  • 1 банана
  • 3 лажици таан
  • 1 лажица путер
  • 2 лажици мед
  • мелени кикирики
  • афион
  • сув ананас
  • темно чоколадо
 

1. Бананата се сече по должина на две половинки.

2. Таанот се меша со путерот (кој теба да биде на собна температура) и со медот. Смесата кратко се става на ладно за малку да се стегне.

3. Се премчкуваат половинките банана со смесата од таан, а потоа се напосуваат со мелени кикирики, афион, сушен ананас и се ренда темно чоколадо.

Топло препорачуваме, во однос на крајните додатоци да ја пуштите сопствената креативност да пропаботи во корелација со апетитот и да му дадете персонализиран шмек на овој десерт.

28 Декември 2014

За авторот