Наслов

Еволуцијата на Џејми Карагер

После 722 настапи за Црвените од Енфилд, два освоени ФА купови, три Лига купови, два Комјунити Шилд, една Лига на Шампиони, една Куп на УЕФА и два Супер Купови, легендата на Ливерпул на свои 35 години реши да се повлече од фудбалската кариера на крајот од оваа сезона. Еве како Џејми еволуираше низ годините.

07 Февруари 2013

За авторот