Фудбалски класици – Роналдињо

Детето чија судбина беше да заигра фудбал и да стане еден од најдобрите играчи на планетава. Од првите чекори во Гремио, преку фантастичните дриблинзи кои ги направи на тогашниот капитен на бразилската репрезентација, Дунга, европското калење во ПСЖ и класичниот гениј удар кон Симан и Англија до фантастичните настапи во Барса и Милан. Детето што најубаво ја игра „убавата игра“.