Биокулт рецепт

Био бомбици со амарант и гоџи бобинки

Бомбици што ќе ви ги разблажат и разубават летните утра. 

 
  • 4 лажици био амарант*
  • 3 лажици органски мед*
  • 1 лажица органско кокосово масло*
  • 4 лажици гоџи бобинки*
  • 1 лажица суво грозје*
  • 1 лажица мелен лен*
  • 1 банана
 

Подготовка

1 Сите состојки се мешаат за да се добие хомогена смеса.

2 Смесата се распоредува во тепсија и се пече во рерна 10 минути на 150 степени целзиусови.

3 Смесата се лади, а потоа од неа се прават топчиња. 

* Овие производи можете да ги набавите во маркетите на БиоКулт.

 

Автор

BIOkult

Скопје

Македонија