таг / видео

Заборавете ги вежбалните! Англичаните смислија фитнес во диско. Прв пат инсталирана сцена за вежбање во Лондонскиот ноќен клуб "Ministry of Sound". Како изгледа тоа погледнете и сами...

Немам време и пари за здрав живот се најчестите изговори. Не дозволувај да бидат и твои! Искористи ја својата креативност и биди во топ форма. Вежбај секаде и во секое време...

Ски уживање во длабок снег на нашите падини... 

„Во планините е кул да не успееш. Да отидеш и да увидиш дека не можеш затоа што ти не си сè уште спремен или можеби условите не се добри. Не успеваш во околу 50% од обидите. Но тоа значи дека ќе имаш мотивација повторно да се вратиш... 

Новиот видео проект насловен како 2D Run на бугарското дуо Илко Илиев и Марин Кафеџиски внесува одлична свежина во алтернативната фриран и паркур сцена, а фактот што видеото за само два дена има повеќе од 65000 прегледи зборува сам за себе. Илко успеа многу квалитетно да го испука својот жетон решавајќи повеќе гадни препреки со инвентивни потези, ама изгуби кај главниот... Уживајте!

Деновиве Водно наликува на мини ски центар каде во длабокиот снег уживаат многу љубители на ски и сноуборд. Погледнете го видеото и сè ќе ви стане јасно! А може и да посакате веднаш да тргнете натаму...

Одлично безглутенско хељдино дуо со многу нутрициски придобивки, органско и гарантирано вкусно за јадење.

FB Препораки