таг / авантура

Кикер е Златен Ретривер секогаш расположен за добра авантура, а газдата Ендру е газда кој и тоа како знае да го расположи своето куче. Покрај спиење во вреќа, турно скијање и уживанција во природа, Ендру реши да го однесе Кикер на малку поделикатни качувачки секции... 

Родителско интермецо за потсетување дека токму Вие сте најдобрите другари на малите пиколиновци. 

„Една од работите кои го дефинираат човечкото суштество е потребата за истражување. Ако сте од оние кои сакаат да истражуваат преку авантури, тогаш вие сте среќни.” - ние. 

Во најновото кратко издание на Running Wild with Bear Grylls, Грилс како началник на извидничкиот одред го носи претседателот на САД во Алјаска и заедно јадат остатоци од лосос кој наводно претходно бил оставен од некоја мечка. Пошто интернетов е луда работа, одма наидовме на петиција за следен предизвик на Обама - како ќе се справи кога е дехидриран и кога апсолутно нема вода од никаде? Ви текнува? 

На 27 годишна возраст, Џонатан сфаќа дека животот и работата му се тапа џонсон, па типчето решава да даде отказ, да ја продаде колата и да купи билет во еден правец за пат околу светот. Арно ама, Џонатан има типична мајка. 

Дел од Македонската западна трансверзала 2016...

Идејата да направиш самостојно поминување на Исланд како дел од некоја супер спонзорирана авантура е сосема во ред, само што кога се работи за мртва зима, а протагонистите се тинејџери со по 18 години тогаш ти станува јасно каков ќе биде исходот. Само не знаеме што тие мислеле. 

Наскоро на Македонската телевизија ќе започне емитување на интересен серијал под наслов „ЈА САКАМ МАКЕДОНИЈА” 

Приказната оди вака, 2008 година удира глобална економската криза, а Валтер Ченг завршува колеџ, не гледа некојси потенцијал и перспектива нешто сериозно да почне да кариерисува па сука ракав 2ипол години и рмба, за да заштеди некој долар за да го сврти светот за 3 години. Приказката е веќе во видео и фото формат, видеото е готово но на Ченг му требаат уште шушки да го доврши проектот и да издаде книга, па затоа на кикстартер можете да му удрите рамо, со по некој амерички претседател. 

FB Препораки