Без рецепт

Кога баба го правеше со домашна урда...

Тортиљите кои се продаваат во маркетите се преполни со вештачки додатоци, адитиви и бои. Подготовката на тортиљи во домашни услови е многу едноставна и брза, ќе ви бидат потребни 15 - 20 мин. Овие свежи домашни тортиљи ќе бидат премачкани со вкусен намаз од грав и црвена леќа и наполнети со свеж зеленчук.

Јако освежително за секоја доба од денот и ноќта!

Прекрасна летна вегетаријанска варијанта на мусака. 

Интегрални, здрави и вкусни мафини. Направете ги за ужинка или појадок и нема да згрешите! :)

Направете здрава и вкусна торта. А притоа не користете рафиниран шеќер и растителен маргарин.

Додека сеуште имаме вкусни и големи домати може да го пробате овој рецепт...

Летен поинаков овошен десерт со праски...

Вкусно и пролетно...

Вкусна и лесна рибина чорба....

Facebook