Кикер е Златен Ретривер секогаш расположен за добра авантура, а газдата Ендру е газда кој и тоа како знае да го расположи своето куче. Покрај спиење во вреќа, турно скијање и уживанција во природа, Ендру реши да го однесе Кикер на малку поделикатни качувачки секции... 

За најголемиот дел од луѓето чорапите се само заштитен слој (честопати склон на правење „компир) што ќе направи да се чувствувате попријатно во вашите обувки. За среќа, така не размислуваат луѓето од швајцарската компанија Barefoot company, кои измислија чорапи кои во буквална смисла се посилни и од челик.

Традиционално натпреварувачката сезона во прелети во Европа се отвара во Словенија, на почеток на Март со "Paragliding Winter Cup" оваа година ја имав таа среќа да бидам дел од овој натпревар каде што учествуваа врвни пилоти од Европа. Времето беше неверојатно добро за ова време од годината и имавме четири дена од трки долги 60+ километри.

Човекот кој маратоните ги трчаше во ретро патики од 70тите, тренираше сам на гробиштата близу неговата куќа и кој ни самиот не знаеше колку светски маратонски рекорди запечати во неговиот живот, оваа недела на негови 86 се отпиша од живите и се запиша во легендите. 

Минувајќи 93 дена целосно самостоен на неговиот модифициран СУП (stand up paddlebord) и веслајќи околу 7500 километри, Јужноафриканецот Крис Бертиш стана првиот човек што го премина Атлантикот на ваков начин. 

Шампионатот во Формула 1 отсекогаш бил натпреварување кое важи за исклучително ризично и возбудливо во исто време. Секој има свој тим или пилот за кого навива, но дали некогаш сте се запрашале како изгледа тренингот, оној во вежбална, на еден Ф1 возач и колку се тие физички спремни? На неполни 10 дена пред новата сезона која стартува во Австралија, ѕирнете да видите колку сериозно работат Ф1 пилотите на својата физичка пропрема, сила, издржливост.. 

Исхрана

Совет на денот:

"Колку е бизарно тоа што мојот продукциски менаџер е поважен за здравјето на моите деца отколку педијатарот." ~ Мерил Стрип

Производ: Тежина (g):
Енергија:
Протеини:
Масти:
Влакна:
Јаглехидрати:

Настани